Systemy rurowe HOBAS do nawadniania

Ponieważ woda musi zazwyczaj przebyć długą drogę – z miejsca, gdzie jest czerpana, do miejsca nawadniania terenów, systemy irygacyjne o niskiej wydajności mogą „zmarnować” nawet połowę wody, zanim dotrze ona do upraw. Przygotowanie właściwej technologii i wyposażenia do nawadniania, w tym przede wszystkim najwyższej jakości magistrale, stanowi wielkie wyzwanie ekonomiczne i ekologiczne.

Istnieje wiele technik nawadniania różniących się sposobem rozprowadzania wody. Cel jest jednak zawsze ten sam: równomiernie zaopatrzyć pola w wodę, co pozwala na wzrost jakości upraw i wielkości zbiorów. Ze źródła woda transportowana jest magistralą, następnie przez zawory trafia do rurociągów bocznych, by ostatecznie dotrzeć do zraszaczy lub emiterów.

Wybór właściwych produktów rurowych jest podstawą uzyskania efektywności kosztowej: okres użytkowania, instalacja, konserwacja, właściwości hydrauliczne, szczelność systemu itp. to kluczowe czynniki rentowności. Dzięki ponad pięćdziesięcioletniemu doświadczeniu w produkcji i rozwoju systemów rurowych HOBAS zapewnia nienaruszające równowagi ekologicznej i efektywne kosztowo dostawy wody.

Zakres dostaw
Średnica nominalna [DN] 200 - 3600 mm
Ciśnienie nominalne [PN] 1 - 32 bar
Produkty - rury, łączniki, kształtki, akcesoria