Kim jesteśmy i czym się zajmujemy

Rury zaliczane są do najważniejszych, a jednocześnie najbardziej niezbędnych wynalazków naszej cywilizacji. Wszak im gęstsze zaludnienie, tym bardziej ludzkie zdrowie i samopoczucie, ale również gospodarka i środowisko zależeć będą od sprawnie funkcjonujących systemów rurowych. Rurociągi służą nam do dostarczania wody pitnej, nawadniania terenów, transportu ścieków, odwadniania dróg, tuneli i mostów, doprowadzania i odprowadzania wody z zakładów przemysłowych oraz do produkcji zielonej energii.

Wykorzystując najnowsze technologie produkujemy systemy rurowe,
które znajdują zastosowanie we wszystkich wyżej wymienionych obszarach. Oferujemy klientom usługi i wsparcie, poczynając od wymiarowania i wytyczania tras rurociągów, po kalkulacje oraz konsultacje na placu budowy. Nasze produkty zainstalowane zostały już w ponad 100 krajach na całym świecie za pomocą różnych metod: układanie w otwartym wykopie, przeciskanie, mikrotunelowanie, sliplining czy instalacje nadziemne. Wyprodukowane przez nas tysiące kilometrów rur z pewnością utworzyłyby rurociąg kilkukrotnie oplatający Ziemię.

Systemy rurowe Hobas odlewane odśrodkowo ze wzmocnionym włóknem szklanym (CC-GRP) są produktem ponad sześćdziesięciu lat innowacji, doświadczenia i rozwoju. W 2017 r. dwóch liderów rynku rur z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknem szklanym - Hobas Europe i Amiantit Europe z technologią Flowtite - połączyło siły, aby utworzyć spółkę joint-venture, Amiblu.

Hobas jest w pełni własnością Amiblu Holding GmbH poprzez swoją spółkę zależną Amiblu Technology AS. Amiblu Technology udziela również licencji na technologie Flowtite i Hobas różnym firmom partnerskim działającym poza Europą.