OHSAS 18001 zapewnia Pracownikom HOBAS najwyższy poziom bezpieczeństwa i optymalną ochronę zdrowia.

Grupa HOBAS stosuje się do międzynarodowej normy OHSAS 18001 (System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy), która określa organizację i strukturę systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. OHSAS 18001 to kompletny system pomagający ulepszyć planowanie, wdrażanie i monitoring wymaganych prawem środków bezpieczeństwa pracy celem zmniejszenia ryzyka wypadków. Wraz z ISO 9001 i 14001, OHSAS 18001 stanowi gwarancję, że HOBAS dysponuje kompletnym, standaryzowanym systemem zarządzania w zakresie bezpieczeństwa, jakości i ochrony środowiska.

W ramach certyfikatu OHSAS 18001 systematycznie identyfikuje się i minimalizuje potencjalne niebezpieczeństwa. Każdy z zakładów HOBAS opracowuje m.in. instrukcję, przeprowadza analizę ryzyka i powołuje administratorów ds. bezpieczeństwa.


Na początku 2013 roku TÜV SÜD przyznał  HOBAS Germany certyfikat OHSAS 18001. W lipcu certyfikat otrzymały fabryki HOBAS w Rumunii i Polsce. Za nimi podążą kolejne zakłady produkcyjne.  „To dla nas ważne, aby zapobiegać wypadkom i zagwarantować naszym pracownikom właściwą ochronę ich zdrowia” – mówi Victor Vladimirov, specjalista ds. środowiska, energii i bezpieczeństwa Grupy HOBAS. „Jesteśmy międzynarodową firmą i mamy obowiązek spełniać najwyższe przemysłowe standardy. Dzięki certyfikatowi OHSAS 18001 możemy zaoferować naszym Klientom jeszcze lepszą jakość obsługi“.

Więcej na temat bezpieczeństwa i ochrony środowiska w HOBAS przeczytać można w  HOBAS PipeLine Issue 1/2013